Kdo jsme

Jsme dynamický tým profesionálů s rozdílnými zkušenostmi, ale jednotným cílem: vytvářet hodnotu a rozvíjet společnosti, kterým se věnujeme.

Prošli jsme nejvyššími pozicemi úspěšných firem orientovaných na strojírenství, finance, energetiku a zdravotnictví, ale i vědu a moderní technologie.

Více o

Tomáš Krsek

Founder

Tomáš Krsek

Founder

Tomáš Krsek vystudoval Ekonomickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Po ukončení studia financí zastával různé manažerské funkce ve společnosti Škoda Plzeň. Několik let působil jako finanční ředitel skupiny a následně jako CEO transportní divize.

V závěru roku 2010 se stal největším akcionářem této divize, kterou řídil až do jejího prodeje v roce 2017. Po odchodu ze společnosti Škoda Transportation založil investiční skupinu BHM group, která investuje do technologických firem a obnovitelných zdrojů energie.

Více o

Jan Černý

Partner

Jan Černý

Partner

Jan Černý zahájil svoji akademickou a profesní dráhu v USA a Anglii, kde působil pět let. Je držitelem titulu Master in Financial Economics, který získal na University of Oxford. Po návratu do ČR se zaměřil na oblast strojírenství a působil v několika vedoucích funkcích skupiny Škoda Transportation – předního evropského výrobce kolejových vozidel.

Z pozice finančního ředitele a člena představenstva se podílel na rozvoji a růstu skupiny včetně realizace a integrace zahraničních akvizic. Jan Černý vedl prodej skupiny Škoda Transportation a po jeho úspěšném dokončení posílil tým BHM group.

Více o

Vojtěch Kačena

Partner

Vojtěch Kačena

Partner

Vojtěch přináší do týmu více než 15 let zkušeností získaných na transakcích pro světové hráče prakticky na všech kontinentech. Vojtěch nastoupil do BHM z firmy The Boston Consulting Group a odpovídá v BHM za investice do energetiky a zdravotnictví.

Více o

Kateřina Zychová

Partner

Kateřina Zychová

Partner

Kateřina Zychová vystudovala ekonomii na Slezské univerzitě a má titul MBA z Rochester Institute of Technology, USA. Prošla několika významnými investičními domy na Wall Street v New Yorku a v londýnské City, včetně Credit Suisse a Goldman Sachs. Během své finanční kariéry se věnovala kapitálovým trhům pro korporátní klienty a vlády rozvojových zemí, a také strukturovanému a akvizičnímu financování pro významné private equity skupiny.

V roce 2011 založila investiční společnost Verdi Capital, která nabízí klientům asset management na míru. Ve firmě BHM group má na starosti nové akvizice a akviziční financování.

Více o

Jan Mynář

Partner

Jan Mynář

Partner

Jan Mynář vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a program CFA. Má za sebou zkušenosti z finančního a strojírenského průmyslu. Během dosavadní kariéry se podílel na řadě projektů v oblasti financování, akvizic a vnitrofiremní poradenské činnosti, mimo jiné také na realizaci velkých zahraničních dodávek kolejových vozidel.

Má na starosti celkový průběh akvizic a následné řízení portfolia investic. Působí jako generální ředitel a předseda představenstva společnosti BLOCK Group a.s.

Více o

Přemysl Rubeš

Managing Partner společnosti Presto Ventures

Přemysl Rubeš

Managing Partner společnosti Presto Ventures

Přemysl vystudoval matematiku a matematické inženýrství na jaderné fakultě (FJFI) ČVUT v Praze a na prestižní francouzské “Grande Ecole” ENSTA ParisTech. Kariéru začínal jako quant analyst Revenue Managementu aerolinek Air France. Po několikaletém působení ve Francii se do ČR vrátil jako zakladatel a ředitel pobočky francouzské IT společnosti Altersis.

Po svém exitu se připojil k investiční skupině Rockaway, kde vedl dopravně-technologické projekty a investice. V roce 2016 spolu s Tomášem Krskem a jeho BHM group založil investiční firmu Bohemia Venture Capital (BVC), která investuje do early stage technologických start-upů. Vedle investic v CEE a podpoře portfoliových firem se věnuje také inkubaci nových projektů ze STEM prostředí (Science, Technology, Engineering, Mathematics), přednáší o start-upech a mentoruje v inkubátorech v Evropě i USA.

PARTNEŘI

Partnery BHM group jsou Kateřina Zychová, která do týmu přináší zkušenosti z investičního bankovnictví v Londýně a New Yorku, Jan Mynář, který je držitelem titulu CFA a má za sebou mnoho úspěšných akvizic v rámci BHM group, Vojtěch Kačena, který má zkušenosti s transakcemi pro světové hráče prakticky na všech kontinentech a Jan Černý, který se podílel na růstu a prodeji skupiny Škoda Transportation a má zkušenosti s budováním mezinárodních společností orientovaných na export.

Více o

Miloš Kratochvíl

Chairman

Miloš Kratochvíl

Chairman

Miloš Kratochvíl vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, po cca desetileté zkušenosti v oblasti bankovnictví působil dlouhodobě v managementu strojírenské skupiny Škoda Plzeň, kde se podílel na oborové restrukturalizaci skupiny. Následně působil v pozici finančního a generálního ředitele holdingové společnosti.

V rámci BHM group zastává pozici předsedy představenstva. Jeho hlavní kompetencí je corporate governance, koordinuje vnitroskupinové financování a vztahy s akcionáři a partnery.

Více o

Tibor Bokor

Vice President

Tibor Bokor

Vice President

Tibor přináší do týmu více než 15 let zkušeností z Private Equity a investičních bank v Praze, Londýně, Dubaji a Moskvě.

Více o

František Vladař

Investment & Project Director

František Vladař

Investment & Project Director

František Vladař vystudoval stavební fakultu na ČVUT Praha a Human Resources Management na School of Business and Finance, Sheffield Hallam University, UK. Má více než 20 let zkušeností v oblasti stavebnictví, dodávek technologických celků, energetiky, obnovitelných zdrojů, nemovitostí a zahraničního obchodu v Evropě, Asii, Středním Východě a Africe.

Působil řadu let jako personální ředitel Skanska, generální ředitel ČKD Export, obchodní a výkonný ředitel ČKD Energy. V BHM group se věnuje zejména investicím v oblastech výrobních firem ve strojírenství, nových technologií v obnovitelných zdrojích, realitních developerských projektů a dále přípravě projektů výstavby nemocnic v zahraničí.

Více o

Miroslava Beťková

CFO

Miroslava Beťková

CFO

Již v počátcích svého studia na Vysoké škole ekonomické v Praze Miroslava nabrala zkušenosti jako asistentka seniorních partnerů ve společnosti Verdi Capital.

Nyní má v BHM group odpovědnost za komplexní oblast financí, koordinaci financování a cash flow management včetně corporate governance všech společností spadající do holdingové skupiny. Do jejich kompetencí spadá rovněž odpovědnost za vedení účetnictví, daní, konsolidace skupiny a příprava reportingu. Miroslava je rovněž členkou představenstva.

KARIÉRA

Základ našeho úspěchu tvoří náš tým a kultura. Stále proto hledáme nové, talentované kolegy, kteří podpoří náš růst a stanou se součástí našeho příběhu. Hledáme motivované a talentované lidi se zájmem o private equity a svět financí. Zajímáme se o kandidáty, kteří se vypořádají s výzvami, jsou spolehliví, schopní a ambiciózní. Prostřednictvím stáží nabízíme umístění i absolventům. Nabízíme lidem velkou zodpovědnost a samostatnost, pokud prokáží svůj talent a schopnosti.

Více o

Jonáš Kotyza

Investment Manager

Jonáš Kotyza

Investment Manager

Před nástupem do BHM pracoval Jonáš 6 let v oblasti corporate finance. Participoval na projektech pro lokální i zahraniční klienty, v rámci kterých se podílel na řadě úspěšných M&A transakcí, emisí dluhopisů či IPO. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a zúčastnil se studijních pobytů na McCombs School of Business (Texas, USA) a London School of Economics (LSE).

Více o

Jan Izák

Investment Manager

Jan Izák

Investment Manager

Jan Izák vystudoval Institut ekonomických studií na Univerzitě Karlově a University of St. Gallen ve Švýcarsku. První praxi získal na stážích v controllingovém oddělení Telefonica O2 a ve společnosti McKinsey & Company, kde se podílel na projektech optimalizace nákladů v oblasti telekomunikací.

V BHM group má na starost analýzu investičních příležitostí a následný rozvoj portfoliových společností. V současné době působí mj. jako finanční ředitel společnosti BLOCK, a.s.

Více o

Miroslav Straňovský

Investment Manager

Miroslav Straňovský

Investment Manager

Miroslav Straňovský vystudoval finance na ESF MUNI a magisterský obor Masters in Applied Economics na CERGE-EI. Během studií absolvoval stáž v oddělení auditu společnosti PwC Slovensko. Po ukončení studia nastoupil do BHM group na pozici analytika.

Věnuje se analýze investičních příležitostí a rozvoji portfoliových společností. V současnosti také působí v portfoliové společnosti BLOCK a.s. jako analytik představenstva, kde mezi jeho kompetence spadá mimo jiné implementace informačních systémů a optimalizace interních procesů.

Více o

Roman Nováček

Associate partner

Roman Nováček

Associate partner

Roman se stal inženýrem po vystudování oboru Finance a Účetnictví na Masarykově Univerzitě. Paralelně s tím také vystudoval Finanční Management na Juniata College v USA.

Po studiu se zaměřil na Private Equity a sbíral zkušenosti ve společnosti GT Entrepreneurs v Pittsburghu. Takto získané zkušenosti se po návratu do ČR rozhodl zúročit ve skupině BHM group. Roman také úspěšně složil dvě úrovně zkoušek CFA programu.

Více o

Jaroslav Zádrapa

Investment Manager

Jaroslav Zádrapa

Investment Manager

Jaroslav přináší do týmu BHM několikaleté zkušenosti z oblasti private equity. Nastoupil do týmu BHM Group z investiční skupiny KKCG, kde se podílel na mnoha úspěšných transakcích a projektech nejen v Evropě, ale také v USA a v Asii.

Vystudoval České vysoké učení technické v Praze a absolvoval studijní pobyt na Technical University of Denmark v Kodani.

Více o

Evžen Harant

Investment Manager

Evžen Harant

Investment Manager

Evžen vystudoval Institut ekonomických studií na Univerzitě Karlově a University of St. Gallen ve Švýcarsku. Zkušenosti získal díky stážím v transakčním poradenství C Corporate Finance v Praze a bance Erste Group Bank ve Vídni.

V BHM group má na starost analýzu investičních příležitostí a následný rozvoj portfoliových společností.

Driving value together

Sídlo

BHM group
Ovocný trh 1096/8
Staré Město
110 00, Praha 1