Kdo jsme

Jsme dynamický tým profesionálů s rozdílnými zkušenostmi, ale jednotným cílem: vytvářet hodnotu a rozvíjet společnosti, kterým se věnujeme.

Prošli jsme nejvyššími pozicemi úspěšných firem orientovaných nejen na strojírenství, finance, energetiku a zdravotnictví, ale i vědu a moderní technologie.

Více o

Tomáš Krsek

Founder

Tomáš Krsek

Founder

Tomáš Krsek vystudoval Ekonomickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Po ukončení studia financí zastával různé manažerské funkce ve společnosti Škoda Plzeň. Několik let působil jako finanční ředitel skupiny a následně jako CEO transportní divize.

V závěru roku 2010 se stal největším akcionářem této divize, kterou řídil až do jejího prodeje v roce 2017. Po odchodu ze společnosti Škoda Transportation založil investiční skupinu BHM group, která investuje do technologických firem a obnovitelných zdrojů energie.

Více o

Jan Černý

Managing director

Jan Černý

Managing director

Jan Černý zahájil svou akademickou a profesní dráhu v USA a Anglii, kde působil pět let. Je držitelem titulu Master in Financial Economics, který získal na University of Oxford. Po návratu do ČR se zaměřil na oblast strojírenství a působil v několika vedoucích funkcích skupiny Škoda Transportation – předního evropského výrobce kolejových vozidel.

Z pozice finančního ředitele a člena představenstva se podílel na rozvoji a růstu skupiny včetně realizace a integrace zahraničních akvizic. Jan Černý vedl prodej skupiny Škoda Transportation a po jeho úspěšném dokončení posílil tým BHM group.

Více o

Přemysl Rubeš

Managing Partner společnosti Presto Ventures

Přemysl Rubeš

Managing Partner společnosti Presto Ventures

Přemysl vystudoval matematiku a matematické inženýrství na jaderné fakultě (FJFI) ČVUT v Praze a na prestižní francouzské “Grande Ecole” ENSTA ParisTech. Kariéru začínal jako quant analyst Revenue Managementu aerolinek Air France. Po několikaletém působení ve Francii se do ČR vrátil jako zakladatel a ředitel pobočky francouzské IT společnosti Altersis.

Po svém návratu se připojil k investiční skupině Rockaway, kde vedl dopravně-technologické projekty a investice. V roce 2016 spolu s Tomášem Krskem a jeho BHM group založil investiční firmu Presto Ventures, která investuje do early stage technologických start-upů.

Vedle investic v CEE a podpory portfoliových firem se věnuje také inkubaci nových projektů ze STEM prostředí (Science, Technology, Engineering, Mathematics), přednáší o start-upech a mentoruje v inkubátorech v Evropě i USA.

Více o

Miloš Kratochvíl

Předseda představenstva

Miloš Kratochvíl

Předseda představenstva

Miloš Kratochvíl vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po desetileté zkušenosti v oblasti bankovnictví působil dlouhodobě v managementu strojírenské skupiny Škoda Plzeň, kde se podílel na oborové restrukturalizaci skupiny. Následně působil v pozici finančního a generálního ředitele holdingové společnosti.

V rámci BHM group zastává pozici předsedy představenstva. Jeho hlavní kompetencí je corporate governance, koordinuje vnitroskupinové financování a také vztahy s akcionáři a partnery.

Více o

František Vladař

Investment & Project Director

František Vladař

Investment & Project Director

František Vladař vystudoval stavební fakultu na ČVUT Praha a Human Resources Management na School of Business and Finance, Sheffield Hallam University, UK. Má více než 20 let zkušeností v oblasti stavebnictví, dodávek technologických celků, energetiky, obnovitelných zdrojů, nemovitostí a zahraničního obchodu v Evropě, Asii, Středním Východě a Africe. Působil řadu let jako personální ředitel Skanska, generální ředitel ČKD Export, obchodní a výkonný ředitel ČKD Energy.

V BHM group se věnuje zejména investicím v oblastech výrobních firem ve strojírenství, nových technologií v obnovitelných zdrojích, realitních developerských projektů a dále přípravě projektů výstavby nemocnic v zahraničí.

Více o

Jonáš Kotyza

Associate Partner

Jonáš Kotyza

Associate Partner

Před nástupem do BHM pracoval Jonáš Kotyza 6 let v oblasti corporate finance. Participoval na projektech pro lokální i zahraniční klienty, v rámci kterých se podílel na řadě úspěšných M&A transakcí, emisí dluhopisů či IPO.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a zúčastnil se studijních pobytů na McCombs School of Business (Texas, USA) a London School of Economics (LSE).

Více o

Jan Izák

Associate Partner

Jan Izák

Associate Partner

Jan Izák vystudoval Institut ekonomických studií na Univerzitě Karlově a University of St. Gallen ve Švýcarsku. První praxi získal na stážích v controllingovém oddělení Telefonica O2 a ve společnosti McKinsey & Company, kde se podílel na projektech optimalizace nákladů v oblasti telekomunikací.

V BHM group má na starost analýzu investičních příležitostí a následný rozvoj portfoliových společností. V současné době působí mj. jako finanční ředitel společnosti BLOCK, a.s.

Více o

Michal Prause

Associate Partner ve skupině GHR

Michal Prause

Associate Partner ve skupině GHR

Michal Prause se zaměřuje na investice v oblasti obnovitelných zdrojů, specificky na akvizice a divestice projektů solárních a větrných elektráren. V minulosti pracoval jako analytik v týmu BHM, konzultant ve společnosti Kearney a jako ekonomický analytik britského velvyslanectví v Praze.

KARIÉRA

Základ našeho úspěchu tvoří náš tým a kultura. Stále proto hledáme nové, talentované kolegy, kteří podpoří náš růst a stanou se součástí našeho příběhu. Vyhledáváme motivované a talentované lidi se zájmem o private equity a svět financí. Zajímáme se o kandidáty, kteří se vypořádají s výzvami, jsou spolehliví, schopní a ambiciózní. Prostřednictvím stáží poskytujeme pozice i absolventům. Nabízíme lidem velkou zodpovědnost a samostatnost, pokud prokáží svůj talent a schopnosti.

Více o

Lucie Dofková

Investment Manager ve skupině GHR

Lucie Dofková

Investment Manager ve skupině GHR

Lucie Dofková aktivně řídí portfolio projektů solárních elektráren napříč Evropou. Jako členka představenstva finského developera Winda Energy se podílí především na finančním a strategickém řízení firmy. Jako Group CFO je ve Finsku zodpovědná nejen za finanční management celého portfolia vlastněného skupinou, ale také za finanční management portfolia vlastněného společností Blackrock, které je aktuálně ve výstavbě. Také se věnuje vyhodnocování investičních příležitostí ve Skandinávii a v balkánských zemích.

Vystudovala obory management a mezinárodní právo. Zkušenosti získala ve finančním oddělení Citibank a jako daňový a účetní poradce.

Více o

Robert Doucha

Předseda představenstva Winda Energy Oy, Nord Wind Invest a.s. a Nord Wind Invest II a.s.

Robert Doucha

Předseda představenstva Winda Energy Oy, Nord Wind Invest a.s. a Nord Wind Invest II a.s.

V posledních 10 letech byl Robert Doucha zodpovědný za akvizice, řízení a odchod z projektových společností v oblasti obnovitelných zdrojů energie, zaměřených na solární a větrné elektrárny v Evropě. Po akvizici společnosti Winda Power v roce 2017 úzce spolupracoval s finským týmem na rozšíření podnikání prostřednictvím vývoje a výstavby větrných elektráren. Jako klíčový lídr společnosti je zodpovědný za řízení organizace tak, aby splnila cíle stanovené akcionáři. V současné době aktivně řídí výstavbu 200 MW portfolia větrných farem pro špičkového mezinárodního investora, společnost Blackrock.

Vystudoval jadernou fyziku na ČVUT v Praze a v minulosti působil např. jako FEM analytik v Mercedes Benz, jako vedoucí týmu v R&D Robert Bosch nebo jako výzkumný pracovník v Ústavu jaderných paliv Praha.

Více o

Dr. Markus Keussen

Vice President MedTech Group

Dr. Markus Keussen

Vice President MedTech Group

Markus je absolventem magisterského a doktorského programu v oboru Business Administration na University of Kiel. Svou profesní kariéru zahájil ve společnosti BMW AG, v její centrále v Mnichově, na několika provozních a strategických pozicích produktového managementu pro Evropu a USA. Později se zabýval byznys consultingem, kdy radil hlavním automotive OEM společnostem v Evropě i USA v oblastech restrukturalizace, růstu trhu a optimalizace procesů. Poté se vrátil na provozní pozici v automobilovém průmyslu jako člen představenstva pro marketing v NISSANu pro Německo v RENAULT NISSAN Deutschland AG.

Po 14 letech v automobilovém sektoru se Markus přesunul do zdravotnického sektoru a připojil se k DRAEGER AG v Německu, aby vedl byznys v oblasti nemocniční infrastruktury jako global president, kde řídil mezinárodní týmy a také německé a mezinárodní výrobní závody. Po 8 letech využil příležitosti k rozšíření globálního směřování SIMEON Medical, rodinné středně velké společnosti. Během jeho 8 leté působnosti se SIMEON vypracoval na jednoho z předních mezinárodních poskytovatelů nemocničních řešení. Nyní má Markus ve skupině BHM na starosti řízení investic v rámci MedTech Group, kde má za cíl vybudovat a řídit společnosti v oboru medicínských technologií a zlepšit jejich výkonnost v rámci konsolidace tohoto odvětví.

Více o

Jan Švejda

Investment Analyst

Jan Švejda

Investment Analyst

Jan získal titul Master of Science na Bocconi University v Miláně. Během studia pracoval jako stážista ve společnosti Bentley Motors, ve finančním oddělení společnosti GasNet, ve Smokestack, jednom z prvních search fundů v CEE regionu, a v oddělení investičního bankovnictví UniCredit ve Vídni, kde pracoval na exekuci M&A transakcí v oblasti energetiky a finančních institucí.

V BHM group se zaměřuje na analýzy odvětví, investičních příležitostí a na akvizice a divestice portfoliových společností.

Více o

Peter Šišo

Investment Manager

Peter Šišo

Investment Manager

Peter vystudoval Fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze a zúčastnil se studijního pobytu na Robins School of Business (Virginia, USA). Po studiích pracoval tři roky v poradenské firmě EY v oddělení Valuation & Business modelling a poté čtyři roky pro jednu z největších lékárenských skupin v Evropě Dr. Max (Penta Investments) kde jako člen M&A divize odpovídal za expanzi skupiny na nové Evropské trhy. Právě díky akvizičnímu apetitu a vstupu na Rumunský, Srbský a Italský trh se v tomto období skupina Dr. Max více než zdvojnásobila.

V BHM group Peter odpovídá za vyhledávaní nových investičních příležitostí, jejich exekuci a následný rozvoj portfoliových společností. Kromě segmentu private equity se Peter aktivně zabývá rozvojem portfolia retail parků a logistických center v regionu střední, východní a jižní Evropy.

Více o

Miroslav Tabernaus

Investment Manager

Miroslav Tabernaus

Investment Manager

Miroslav získal titul Master of International Management (CEMS) na VŠE v Praze a na NHH v Bergenu. Poté pracoval jako analytik v poradenské společnosti Roland Berger Strategy Consultants, investiční a projektový manažer v investiční skupině Natland, investiční manažer v globálním správci private equity fondů Advent International a rovněž jako investiční manažer v českém investičním fondu ESPIRA.

V BHM group má na starost vyhledávání a analýzu investičních příležitostí, vedení transakcí a následný rozvoj portfoliových společností napříč sektory. Miroslav je držitelem certifikátu CFA.

Více o

Filip Holubovský

Investment Associate

Filip Holubovský

Investment Associate

Filip Holubovský vystudoval obor Finance na Tilburg University v Nizozemsku. První praxi získal na stáži v M&A oddělení společnosti Patria Corporate Finance.

V BHM group má na starost analýzu investičních příležitostí a následný rozvoj portfoliových společností. V současné době se zabývá rozvojem BHM MedTech Group.

Creating value together

Sídlo

BHM group a.s.
Ovocný trh 1096/8
Staré Město
110 00, Praha 1