Kdo jsme

Jsme dynamický tým profesionálů s rozdílnými zkušenostmi, ale jednotným cílem: vytvářet hodnotu a rozvíjet společnosti, kterým se věnujeme.

Prošli jsme nejvyššími pozicemi úspěšných firem orientovaných nejen na strojírenství, finance, energetiku a zdravotnictví, ale i vědu a moderní technologie.

Více o

Tomáš Krsek

Founder

Tomáš Krsek

Founder

Tomáš Krsek vystudoval Ekonomickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Po ukončení studia financí zastával různé manažerské funkce ve společnosti Škoda Plzeň. Několik let působil jako finanční ředitel skupiny a následně jako CEO transportní divize.

V závěru roku 2010 se stal největším akcionářem této divize, kterou řídil až do jejího prodeje v roce 2017. Po odchodu ze společnosti Škoda Transportation založil investiční skupinu BHM group, která investuje do technologických firem a obnovitelných zdrojů energie.

Více o

Jan Černý

Managing director

Jan Černý

Managing director

Jan Černý zahájil svou akademickou a profesní dráhu v USA a Anglii, kde působil pět let. Je držitelem titulu Master in Financial Economics, který získal na University of Oxford. Po návratu do ČR se zaměřil na oblast strojírenství a působil v několika vedoucích funkcích skupiny Škoda Transportation – předního evropského výrobce kolejových vozidel.

Z pozice finančního ředitele a člena představenstva se podílel na rozvoji a růstu skupiny včetně realizace a integrace zahraničních akvizic. Jan Černý vedl prodej skupiny Škoda Transportation a po jeho úspěšném dokončení posílil tým BHM group.

Více o

Přemysl Rubeš

Managing Partner společnosti Presto Ventures

Přemysl Rubeš

Managing Partner společnosti Presto Ventures

Přemysl vystudoval matematiku a matematické inženýrství na jaderné fakultě (FJFI) ČVUT v Praze a na prestižní francouzské “Grande Ecole” ENSTA ParisTech. Kariéru začínal jako quant analyst Revenue Managementu aerolinek Air France. Po několikaletém působení ve Francii se do ČR vrátil jako zakladatel a ředitel pobočky francouzské IT společnosti Altersis.

Po svém návratu se připojil k investiční skupině Rockaway, kde vedl dopravně-technologické projekty a investice. V roce 2016 spolu s Tomášem Krskem a jeho BHM group založil investiční firmu Presto Ventures, která investuje do early stage technologických start-upů.

Vedle investic v CEE a podpory portfoliových firem se věnuje také inkubaci nových projektů ze STEM prostředí (Science, Technology, Engineering, Mathematics), přednáší o start-upech a mentoruje v inkubátorech v Evropě i USA.

Více o

Miloš Kratochvíl

Předseda představenstva

Miloš Kratochvíl

Předseda představenstva

Miloš Kratochvíl vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze. Po desetileté zkušenosti v oblasti bankovnictví působil dlouhodobě v managementu strojírenské skupiny Škoda Plzeň, kde se podílel na oborové restrukturalizaci skupiny. Následně působil v pozici finančního a generálního ředitele holdingové společnosti.

V rámci BHM group zastává pozici předsedy představenstva. Jeho hlavní kompetencí je corporate governance, koordinuje vnitroskupinové financování a také vztahy s akcionáři a partnery.

Více o

František Vladař

Investment & Project Director

František Vladař

Investment & Project Director

František Vladař vystudoval stavební fakultu na ČVUT Praha a Human Resources Management na School of Business and Finance, Sheffield Hallam University, UK. Má více než 20 let zkušeností v oblasti stavebnictví, dodávek technologických celků, energetiky, obnovitelných zdrojů, nemovitostí a zahraničního obchodu v Evropě, Asii, Středním Východě a Africe. Působil řadu let jako personální ředitel Skanska, generální ředitel ČKD Export, obchodní a výkonný ředitel ČKD Energy.

V BHM group se věnuje zejména investicím v oblastech výrobních firem ve strojírenství, nových technologií v obnovitelných zdrojích, realitních developerských projektů a dále přípravě projektů výstavby nemocnic v zahraničí.

Více o

Miroslava Beťková

CFO

Miroslava Beťková

CFO

Miroslava Beťková má v BHM group odpovědnost za komplexní oblast financí, koordinaci financování a cash flow management včetně corporate governance všech společností spadajících do holdingové skupiny. V její kompetenci je rovněž odpovědnost za vedení účetnictví, daní, konsolidace skupiny a příprava reportingu. Miroslava je taktéž členkou představenstva. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Více o

Jonáš Kotyza

Investment Manager

Jonáš Kotyza

Investment Manager

Před nástupem do BHM pracoval Jonáš Kotyza 6 let v oblasti corporate finance. Participoval na projektech pro lokální i zahraniční klienty, v rámci kterých se podílel na řadě úspěšných M&A transakcí, emisí dluhopisů či IPO.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a zúčastnil se studijních pobytů na McCombs School of Business (Texas, USA) a London School of Economics (LSE).

Více o

Jan Izák

Investment Manager

Jan Izák

Investment Manager

Jan Izák vystudoval Institut ekonomických studií na Univerzitě Karlově a University of St. Gallen ve Švýcarsku. První praxi získal na stážích v controllingovém oddělení Telefonica O2 a ve společnosti McKinsey & Company, kde se podílel na projektech optimalizace nákladů v oblasti telekomunikací.

V BHM group má na starost analýzu investičních příležitostí a následný rozvoj portfoliových společností. V současné době působí mj. jako finanční ředitel společnosti BLOCK, a.s.

KARIÉRA

Základ našeho úspěchu tvoří náš tým a kultura. Stále proto hledáme nové, talentované kolegy, kteří podpoří náš růst a stanou se součástí našeho příběhu. Vyhledáváme motivované a talentované lidi se zájmem o private equity a svět financí. Zajímáme se o kandidáty, kteří se vypořádají s výzvami, jsou spolehliví, schopní a ambiciózní. Prostřednictvím stáží poskytujeme pozice i absolventům. Nabízíme lidem velkou zodpovědnost a samostatnost, pokud prokáží svůj talent a schopnosti.

Více o

Michal Prause

Investment Manager ve společnostech Nord Wind a Baltic Wind

Michal Prause

Investment Manager ve společnostech Nord Wind a Baltic Wind

Michal Prause se zaměřuje na řešení transakcí, korporátní nastavení společností, na hledání a vyhodnocování investičních příležitostí ve větrné a solární energii. Zároveň je členem představenstva ve finském developerovi Mikana Energy (dříve Winda Power). V minulosti pracoval jako analytik v týmu BHM, konzultant ve společnosti Kearney a jako ekonomický analytik britského velvyslanectví v Praze.

Více o

Lucie Dofková

Investment Manager ve společnostech Nord Wind a Baltic Wind

Lucie Dofková

Investment Manager ve společnostech Nord Wind a Baltic Wind

Lucie Dofková řídí projekty větrných elektráren ve Finsku. Jako předsedkyně představenstva společností je zodpovědná za chod firem a finanční management celého portfolia. Také se věnuje vyhodnocování investičních příležitostí v regionu. Zkušenosti získala ve finančním oddělení Citibank a jako daňový a účetní poradce.

Vystudovala obory management a mezinárodní právo.

Více o

Robert Doucha

Project Manager ve společnostech Nord Wind a Baltic Wind

Robert Doucha

Project Manager ve společnostech Nord Wind a Baltic Wind

Robert Doucha aktivně řídí investice GHR ve Finsku, a to zejména portfolio projektů větrných elektráren. Dále se zabývá přípravou nových projektů a novými akvizicemi v oblasti on-shore větrné energetiky. Působí na pozici předsedy představenstva společností Mikana Energy Oy (dříve Winda Power Oy) a Winda Energy Oy.

Vystudoval jadernou fyziku na ČVUT v Praze a v minulosti působil např. jako FEM analytik v Mercedes Benz, jako vedoucí týmu v R&D Robert Bosch nebo jako výzkumný pracovník v Ústavu jaderných paliv Praha.

Více o

Tuomas Hooli

Manažer ve společnosti Nord Wind a Baltic Wind

Tuomas Hooli

Manažer ve společnosti Nord Wind a Baltic Wind

Tuomas Hooli se zaměřuje na rozvoj aktivit GHR ve Skandinávii. Ve spolupráci s místními partnery hledá investiční příležitosti v tomto regionu. Mimo to podporuje tým v oblasti transakcí a řízení finského portfolia.

V minulosti Tuomas pracoval jako konzultant v řadě organizací od energetiky po složky národní obrany ve Finsku.

Creating value together

Sídlo

BHM group a.s.
Ovocný trh 1096/8
Staré Město
110 00, Praha 1